Bloomberg Pavilion

Připravil: Jakub Stýblo

Akihisa Hirata vytvořil skládaný kovový povrch pomocí velmi jednoduchou techniky, která se skládá výhradně z kombinace rovnoramenných trojúhelníků. Pavilon může připomínat mraky nebo dokonce zmačkané origami. Hlavně má vytvořený pavilon připomínat strom, při použití stejné logiky. Pro japonského architekta jsou stromy velmi symbolickou formou, protože vytvářejí stín a nabízí ideální úkryt a místo k odpočinku. Celý objekt trojúhelníkového půdorysu je prorůstán větvícími se trojúhelníky.

Na začátku tvorby byla architektura Akihisa Hirata inspirována binárním systému. Tyto systematicky navrhované formy vyvinuté pomocí opakování a variací rozšířil. Svůj zájem zaměřil na organické formy, které reprodukuje více nebo méně plasticky.

Bloomberg pavilon Projekt je součástí strategie muzea současného umění  v Tokiu. Chtějí podpořit více intimní vztah mezi uměním a měst. Společný projekt je realizován ve spolupráci s Bloomberg, společnosti, která si libuje v informačním trhu tím, že ovlivňuje rozhodovací orgány na celém světě a že zavedla rozsáhlý dobročinný program.

Autor:  Akihisa Hirata | www.hao.nu
Lokace: Museum of Contemporary Art , Tokio, Japonsko
Realizace: 2012

Zdroje:
Časopis MARK #36
http://www.domusweb.it/en/architecture/bloomberg-pavilion-project/


další články v rubrice

UFA Kristallpalast Dresden
EYE Holandský filmový institut
The Crystal
Farní kostel svaté Moniky
Baskické ministerstvo zdravotnictví
Bogota International Convention Center
Run Run Shaw Creative Media Centre
La fonction oblique
Restaurace a provozní budova Trollveggen
Bloomberg Pavilion

facebook