JNBY

Připravila: Martina Hrubešová

Stavba byla postavena jako dočasná transformovatelná struktura pro módní show firmy JNBY and Cotton USA, která se konala v Šanghaji. Struktura byla dějištěm mnoha událostí od módní show přes živou hudbu až po firemní večírky. Stavba byla budována s ohledem na mezinárodní image firmy JNBY and Cotton USA – praktičnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Tvorba struktury byla odvozena z klasických origamových trojúhelníků a za pomocí parametrického designu a topologických analýz byla dovedena k výsledné formě.  Struktura může být sestavena do mnoha různých kombinací v závislosti na aktuálním účelu, který plní, a může být také jednoduše rozložena pro snadnou přepravu či skladování. Stavba se skládá ze 6 bloků, které jsou tvořeny třemi různými designy. Každá komponenta byla vytvořena deformací a manipulací s trojúhelníkovými plochami. Také vstup může být umístěn na více místech. Jakmile je stavba zcela rozložena, může pokrývat prostor o ploše 150 m².

Konstrukce je tvořena rámy, které jsou pokryty textilní membránou, což umožňuje hru světla na povrchu. Uvnitř byly proto instalovány laserové demonstrace a interaktivní instalace. Rámy jsou postaveny z oceli a membrána je z nepromokavého elastického materiálu. Materiál poskytnutý Cotton USA je vyroben z materiálu s nízkou uhlíkovou stopou, který je přátelský k životnímu prostředí, může být znovu nainstalován v budoucnu a použit s novou formou.

O nějakou dobu později byla konstrukce obměněna opět podle návrhu HDD_FUN Architects a znovu postavena v Hangzhou v Číně.

Autor:  HDD_FUN Architects
Lokace: Shanghai – China
Realizace: 2010

Zdroje:
http://www.archdaily.com/111922/jnby-hhd_fun-architects/
http://www.behance.net/gallery/JNBY-Promotional-Event-Transformation-in-HZ-China/1308153
http://blog.hhdfun.com/?s=JNBY


další články v rubrice

UFA Kristallpalast Dresden
EYE Holandský filmový institut
The Crystal
Farní kostel svaté Moniky
Baskické ministerstvo zdravotnictví
Bogota International Convention Center
Run Run Shaw Creative Media Centre
La fonction oblique
Restaurace a provozní budova Trollveggen
Bloomberg Pavilion

facebook