Admirant Entrance Building

Připravila: Petra Indruchová

Na základě urbanistického plánu z roku 1998 vznikly podle architektonické studie čtyři objekty, z nichž jedna je právě futuristicky vyhlížející Admirant Entrance Building. Stavba propojena s rozlehlými prodejními plochami v Heijmans Real Estate. V budově se nachází mnoho obchodních jednotek – převážně v přízemí a prvním patře, nad nimi jsou umístěny kancelářské prostory (3. a 4. patro), páté patro se nachází jen v části a slouží pro technické zázemí.

Budova je umístěna na okraji náměstí, které je bránou do luxusní nákupní zóny. Díky tomuto umístění se stala ikonou celého komplexu, přitahuje svou nevšedností pozornost všech kolemjdoucích a je jakýmsi šperkem mezi ostatními budovami. Vyniká svým tvarem, který by mohl mezi nimi působit až příliš mimozemsky, avšak nad očekávání dobře zapadá, aniž by byla těsně nalepena na přilehlou stavbu.

Admirant Entrance Building je plná pohybu, dynamiku dotváří i použití materiálů. Na fasádu byla zvolena příhradovina s výplní z modrého skla a kontrastních bílých desek. Jako by se prolínaly samostatné objemy, které však spolu výjimečně ladí. Na všech plochách dochází k odrazům, ve skleněných tabulích se odráží obloha. Nosnou konstrukci tvoří betonové těleso, které je pohledům zvenčí skryto.

Autor: Massimiliano and Doriana Fuksas | www.fuksas.it
Lokace: Eidhoven, Nizozemí
Realizace: 2003 – 2010

Zdroje:
www.fuksas.it
www.archdaily.com
www.edilportale.com


další články v rubrice

OCT Design Museum
The Sage Gateshead
Ark Nova
Vyhlídková věž v helsinské ZOO
Pod Exhibition Pavilion
The Bubble – BMW Pavilion
Admirant Entrance Building
Chanel Mobile Art Pavilion
Leviathan
Bubbletecture H

facebook